Hakkımızda

Bakış Açımız

Kurumumuz 1990 yılından bu yana özel eğitim desteğine ihtiyaç duyan bireylere özel eğitim desteği sağlamaktadır. Hizmet verdiğimiz tarihten itibaren öğrencilerimize birer ebeveyn hassasiyeti ile yaklaşmaktayız. Özel eğitim desteği sağlamanın en önemli gerekliliklerinin sevgi ve sabırla yaklaşmak olduğunun, disiplin ve kararlılığın her zaman ön planda olması gerektiğinin farkındalığını yaşayarak verdiğimiz hizmetin verimli olabileceğini biliyoruz. Birlikte çalıştığımız  arkadaşlarımızı da bu bilinç ve beklentiyle seçiyoruz ve buna uygun şekilde personel eğitim çalışmalarımızı yapıyoruz.

Özel eğitimde hepimiz bir zincirin halkalarını oluşturmaktayız. Aile, okul, öğretmenler, çevre; hepsi birbirine bağlı ve birbirini etkileyen halkalardır. Zincirin tek halkasıyla ayakta kalması ya da başarılı olması uzun vadede çok zordur; aile, okul ve çocuğun hayatında olan herkesin birbirini destekleyici davranışlar içinde olması gereklidir ve bunun sağlandığı durumlarda alınan geri bildirimlerin ne kadar tatmin edici olduğunu birebir görebilmekteyiz.

Aileler için çocuklarının normal seyrinden farklı şekilde geliştiklerini ve özel gereksinimle yaşayacaklarını kabul etmenin ne kadar zor olduğunu yıllardır yakından tecrübe etmekteyiz. Özel eğitim desteğine ihtiyacı olan bir çocuk için en önemli şey; yakınları tarafından durumunun kabul edilmesi ve bir an önce özel eğitim desteği almaya başlamasıdır. Normal çocuklar için bile eğitim adına kritik yaş aralıkları vardır ki özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için de bu kritiklik daha önemle mevcuttur.

Devletin özel eğitim için çocuklara sağladığı bireysel ve grup dersleri olmaktadır. Bireysel derslerde öğretmeniyle birebir çalışmalar yaparak kendini keşfeden, öğrenen, motivasyon sağlayan çocuk; grup derslerinde grup arkadaşlarıyla etkileşim yaşayarak özgüvenini geliştirebilmektedir ve uzun vadede bunu kendi toplumsal yaşantısına genelleyebilmesi de çok önemlidir.

Bizler eğitimci olarak çocuklarımıza ihtiyaç duydukları davranış ve duygu örüntülerini kazandırmanın sabır ve kararlılık isteyen ve uzun vadede olumlu sonuçlar alınan bir süreç olduğunu biliyoruz ve ailelerimizden de kendi çocukları için aynı sabrı ve kararlılığı göstermelerini bekliyoruz.

Karşılıklı güven ve dürüstlük ilkesine dayanarak; gerçekçi hedefler belirlenerek çocuklarımızın başarılı öğrenme süreçleri yaşayabileceğine inanıyoruz.

Eğitim Programlarımız

Yönetim Kadromuz

Degerli cocuklarımıza en iyi egitimleri veren uzman kadromuz.

Sahin Kurt

Kurucu/ Müdür

Rabia Kurt

Psikolog/ Müdür

Nil Koruk

Uzman Ögretici

Büsra Kurt

Uzman Ögretici